Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Świece sojowe

Świece sojowe to ekologiczny wybór!

Świece sojowe są rewelacyjnym produktem, bardzo popularnym w ostatnim czasie ze względu na swoje świetne właściwości. Do niedawna jedyną alternatywą pod względem naturalności stosowanych materiałów do produkcji, wobec świec parafinowych były drogie świece z wosku pszczelego. Świece z wosku pszczelego drogie były zawsze, nawet wtedy, gdy były jedynym dostępnym produktem. Dlatego wymyślono świece dla ludzi uboższych, które wykorzystywały łój i tłuszcz zwierzęcy. Sytuacja zmieniła się dopiero pod koniec XIX w., kiedy wynaleziono świece z parafiny – pochodnej ropy naftowej. Niestety świece parafinowe mają dużo minusów. Właściwie poza ceną, która jest niska w porównaniu z innymi rodzajami świec, świece parafinowe nie posiadają większych zalet. Podczas spalania się parafiny, do atmosfery uwolnionych zostaje wiele szkodliwych dla zdrowia ludzkiego substancji. Substancje te w równie szkodliwym stopniu zagrażają zwierzętom domowym i atmosferze ziemskiej. Warto wspomnieć chociaż benzen i toluen, które uwalniane do otoczenia, według badań naukowców, wykazują działanie rakotwórcze. Następną kwestią jest pojawianie się dymu oraz brzydkiego zapachu podczas spalania świecy parafinowej. W zamkniętym, nie wietrzonym pomieszczeniu gromadzi się podczas palenia świecy parafinowej, obok dymu, dużo dwutlenku węgla. Po kilku godzinach przebywania w takim pomieszczeniu i wdychania oparów, z pewnością może rozboleć głowa.

Naturalne właściwości świec sojowych:

Powyższe negatywne cechy świec parafinowych odpowiadają głównie za powodzenie świec sojowych. Te ostatnie produkowane są całkowicie z naturalnych produktów pochodzenia roślinnego, pozyskiwanymi ze środowiska bez wykorzystania zwierząt. Swoją nazwę zawdzięczają soi – roślinie, z której są produkowane. Sprzedawcy świec zapewniają, że do produkcji świec sojowych wykorzystywana jest soja, która jest całkowicie naturalna i nie jest modyfikowana genetycznie. Soja należy do roślin bobowatych. Dojrzałe nasiona łuskane są ze strąków, a następnie rozgniata się je na płatki. Z tak przygotowanej soi wyciskany zostaje olej. Ten następnie poddawany jest procesowi utwardzania czyli hydrogenizacji. Hydrogenizacja odpowiada za przekształcenie niektórych kwasów tłuszczowych nienasyconych w nasycone. Sprawia to, że olej w temperaturze pokojowej zmienia swój stan skupienia z ciekłego na stały, ponieważ temperatura topnienia zostaje podwyższona. W ten sposób otrzymywany jest wosk sojowy – tworzywo na świece sojowe. Dodatkowym walorem wosku sojowego jest jego właściwość, która odpowiada za to, że jest on pozbawiony zapachu.Sprawia to, że doskonale nadaje się on do tworzenia zapachowych świec sojowych, ponieważ w pełni oddaje zamierzony przez producenta aromat, nie barwiąc go dodatkowymi nutami zapachowymi.

Świeca sojowa pali się dłużej!

Opisane wyżej naturalne właściwości wosku sojowego sprawiają, że nie zawiera on żadnych toksyn i nie uwalnia do otoczenia podczas spalania żadnych rakotwórczych substancji. Stąd świeca sojowa to najlepszy wybór do domowego spa. Jest produktem na tyle bezpiecznym, że może być stosowany w obecności osób chorych na alergię czy nawet astmę. Także w obecności dzieci. Jego temperatura spalania jest niższa niż parafiny. Wosk sojowy topi się dłużej, dlatego świece sojowe posiadają do dwóch razy dłuższy czas palenia w porównaniu ze świecami parafinowymi. Uwalniają do otoczenia tylko znikome ilości dwutlenku węgla i palą się praktycznie bez powstawania dymu. Gdy wosk ze świecy nakapie i pobrudzi miejsce w pobliżu świecy sojowej, wystarczy zmyć go wodą z mydłem.

Główne zasady palenia świec sojowych

Pierwsze palenie świecy sojowej

Kiedy po raz pierwszy zapalasz świecę sojową, pozwól woskowi stopić się aż do zewnętrznych krawędzi pojemnika. Pełne roztopienie górnej warstwy gwarantuje równomierne spalanie i maksymalny zapach.

Maksymalne czasy palenia w sesji

Najważniejsze pytanie: jak palić świece sojowe, by te zachowały swą świeżość na dłużej? Staraj się nie palić świecy sojowej dłużej niż przez cztery godziny. Jeżeli świeca sojowa pali się przez długi czas (więcej niż 4 godziny) bez możliwości ponownego zestalenia się, nadmierne ciepło spowoduje wypalenie olejku szybciej niż powinien.

Czas przydatności świecy

Ponieważ wszystkie nasze świece pachną naturalnymi olejkami eterycznymi, zalecamy ich używanie w ciągu sześciu miesięcy od daty zakupu.

Jak dbać o świecę sojową?

Święcę przechowuj w zakręconym słoiku. Podczas zakończenia palenia ostrożnie zdmuchnij knot świecy. Sprawdź, czy knot się nie żarzy. Aby zapewnić możliwie najczystsze palenie, przed zapaleniem przytnij knot do ¼ całkowitej długości.

 

Świeca sojowa kawa wanilia

Świeca sojowa kawa wanilia
Świeca sojowa kawa wanilia

Świeca Kraftowa o zapachu kawy i wanilii 120ml

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 39,00 zł
szt.

Świeca sojowa słone magnolie

Świeca sojowa słone magnolie
Świeca sojowa słone magnolie

Kraftowa świeca sojowa ze Szczecina o cudownym świeżym zapachu kwiatów magnolii

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 39,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl